Історія оркестру

... Розітне тишу концертного залу народна мелодія. Веселкою, немов по вишитому рушнику, проляже вона до слухачів, увійде у серце, розкриє найпотаємніші схованки душі людської; перенесе у степ прадавній, степ безмежний, підійме до смерекових висот Карпат, засяє прозоро голубінню озер поліських...

     У тих мелодіях оживає доля народу, його самобутня історія, віра у невмирущість. Саме цим чарівним даром володіє Національний оркестр народних інструментів України. Створений у 1969 році, він уже здобув прихильність як у широкого кола слухачів, так і у музикознавців. Подвижницькою діяльністю на терені пропаганди народного музичного інструментального мистецтва він зарекомендував себе унікальним колективом. Адже на сьогодні це фактично єдиний професіональний оркестр українських інструментів.

      У його складі кращі з кращих майстрів української інструментальної музики. Немов потічки стікаються сюди з усіх куточків України найталановитіші артисти, завдяки чому оркестр має змогу показувати фольклорну спадщину під кутом зору людини 21-го століття, розвивати і поглиблювати колористичну палітру звучання, не скаламутивши саме джерело. Слугують цьому разом з традиційними інструментами - бандурою, цимбалами, скрипкою, сопілкою та іншими, і такі неповторні, як рубель і качалка, бугай, козобас, деркач.

      А всього в оркестрі біля сорока інструментів. У своїй концертній діяльності колектив прагне, творчо розвиваючи, репрезентувати музичну спадщину всіх регіонів країни. Висока майстерність виконавців розширює творчий діапазон оркестру, надає можливість знайомити слухачів з творами української класики і здобутками сучасних композиторів України. Оркестр дав понад 2500 концертів. Гастролював в Азербайджані, Вірменії, Грузії, Росії, країнах Балтії, Австрії, Казахстані, Узбекистані, Таджикистані та ін.

      Виступи оркестру мають позитивні відгуки слухачів, громадськості і преси.