Інформація про наш оркестр

Національний Академічний Оркестр Народних Інструментів України (НАОНІ) створено у 1969 році. Перший концерт відбувся 12 квітня 1970 року на сцені Національної опери України. Указом Президента України від 17.04.1997 р. оркестру надано статус "Національний".

Основою концертних програм оркестру є народна інструментальна музика всіх регіонів України.В концертах часто звучать оригінальні ансамблі: сопілкарів, троїстих музик, бандуристів, дримбарів, виконавців на зозульках.

Майстерно оркестровані твори української і світової класики Д.Бортнянського, А.Веделя, С.Гулака-Артемовського, М.Лисенка, М.Глінки, М.Леонтовича, А.Дворжака, Й.Брамса, твори сучасних композиторів.

Оркестр побував на гастролях в усіх куточках країни і за її межами, брав участь у багатьох мистецьких фестивалях і святах. Його виступи викликають повагу до національного мистецтва України, її історії і культури.

Оригінальний звуковий колорит,неповторні тембри національних інструментів (а їх в оркестрі нараховується близько 40 - бандури, цимбали, кобзи, скрипки, басоля, ліра, телинки, зозульки, свиріль, козобас, сурма, козацька труба, бугай, флояра, полтавський ріжок, дуда, дримба, рубель і качалка, бубон, береста та ін.) роблять оркестр унікальним у світі.

В оркестрі працюють випускники музичних вузів України. Серед них народні артисти України Г.Агратіна, заслужені артисти України І.Гончарова, В.Овчарчин, Ю.Яценко, Т.Столяр, А.Войчук.

З великим ентузіазмом і любов'ю оркестр популяризує народну пісню. Історія оркестру міцно пов'язана із творчістю видатних співаків України. З оркестром працювали і працюють; А.Солов'яненко, Д.Гнатюк, Є.Мірошниченко, М.Кондратюк, М.Стеф'юк, О.Басистюк, В.Пивоваров, Л.Забіляста, С.Ротару, Н.Матвієнко, Р.Кириченко, О.Гурець, М.Шопша, В.Гришко, В.Степова, О.Василенко, Ф.Мустафаєв, Н.Шестак, В.Павлик, О.Тищенко, Настя Каменських, І.Шинкарук, гурти"Брати Карамазови", "XS", "Таліта-кум", а ще молода генерація солістів Національної опери, естради, а також відомі солісти-інструменталісти.

Про колектив знято багато кінострічок, твори його записано на платівки, касети і компакт-диски. Яскрава самобутність, своєрідність виконавського стилю, основаного на традиціях народного музикування, забезпечують колективу гідний успіх і визнання. Чистота інтонування, ансамблева злагодженість, яскравість відтінків і віртуозність дозволила піднести виконавську майстерність оркестру до світового професійного рівня.

На сьогодні Національний оркестр народних інструментів України — провідний мистецький колектив України.

Оркестром керує лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка, народний артист України, професор Віктор Омелянович Гуцал.