Дві години оплесків та співу: кременчужани не відпускали зі сцени Олега Скрипку з оркестром народних інструментів

Дві години оплесків та співу: кременчужани не відпускали зі сцени Олега Скрипку з оркестром народних інструментів

Мета нової програми - популяризація народних інструментів та української пісні.

Ввечері 26 березня у Міському палаці культури Кременчука звучали бандури, кобзи, цимбали, багато інших класичних та не тільки музичних інструментів. І якщо вам здається, що це, як то кажуть, "на любителя", то помиляєтесь. Адже протягом двох годин глядачі співали, підтанцьовували разом з музикантами та відомим українським співаком Олегом Скрипкою. Саме він уже майже 2 роки співпрацює з Національним академічним оркестром народних інструментів (НАОНІ) та вперше поїхав туром Україною з програмою, яка має на меті популяризацію народних інструментів та української пісні.

Тому починався музичний вечір з пісень, які дійсно стали народними. Це й "Ой, у вишневому садку", й "Чому в мене заплакані очі". І вже з перших нот зал співав їх разом із відомим музикантом, який зі сцени розповідав багато цікавого.

Наприклад, чи знали ви найбільш популярну в світі за останні 100 років пісню? За словами О.Скрипки, це "Очи черные", а її автор - уродженець Полтавщини. Тож цього вечора кременчужани почули цю пісню, але у перекладі на українську мову саме відомого музиканта. Слухали глядачі ще одну пісню власного перекладу - "Біда", яку колись давно на творчому вечорі, присвяченому Володимиру Висоцькому у Москві, заспівав соліст гурту "Воплі Відоплясова". Саме тоді він дізнався, що рід Висоцьких походить зі столиці України.

А як же ж без "Щедрівочки"? У супроводі НАОНІ вона звучала неперевершено. Як і колискова "Ой, ходить сон". 

Протягом усього вечора відомий музикант спілкувався із залом, розповідав про деякі історії свого життя й не тільки, та як у Франції, де він колись жив, народжувалися стилізовані під коломийки та веснянки пісні. І як не прохали глядачі виконати пісню "Весна", почули вони її нескоро. Адже за словами О. Скрипки, вони приїхали до Кременчука, щоб внести у життя щось нове для духовного розвитку. 

Тож зі сцени лунали "Музика дика" та інші відомі пісні під супровід 40 музичних інструментів оркестру. До речі, О.Скрипка за своїми підрахунками, на професійній сцені виступає вже 33 роки. А ось НАОНІ - 50 років. 

Зазначимо, що відомий співак не стримувався та стрибав до зали, де то танцював з маленькою глядачкою, то грав на трубі у середині залу.

І лише наприкінці виступи залунали усім відомі ритми "Весни", а потім й "День народження". Однак коли музикант зазначив, що вечір закінчився, кременчужани, стоячи та аплодуючи, прохали продовження. Тож з радістю почули та разом зі О.Скрипкою заспівали "Країну мрій".

Без перебільшень зазначимо, що усі, хто прийшов цього вечора до Міського палацу культури, дійсно насолоджувалися звуками народних інструментів та артистизмом співака, який заряджає енергією та вірою у майбутнє України.

Перед концертом українській співак на невеличкій прес-конференції розповів, як зародилася ідея створити програму разом з НАОНІ, як він заряджається позитивом та яку країну вважає Батьківщиною. Скоро про все це читайте на нашому сайті.

 

Олена Сінтюріна

Фото Кирило Воронцов