Українськими інструментами – «Alejandro» Леді Гаги, хіт про Агента 007 та багато іншого

Українськими інструментами – «Alejandro» Леді Гаги, хіт про Агента 007 та багато іншого: як Кременчук тішив потужний оркестр НАОНІ

Містяни стали свідками цілого дійства унікальними українськими інструментами!

Вчора у кременчуцькому Міському палаці культури відбувся насичений та життєствердний концерт популярного українського оркестру "НАОНІ". Як відомо, Національний Академічний Оркестр Народних Інструментів (НАОНІ) було створено у 1969 році і у своєму репертуарі вони використовують понад 40 народних старовинних і унікальних українських інструментів: ліру, басолю, зозульку, незвичайного дерев’яного бугая, зубівку, ріжок, козу, сурми, цимбали, дримби та трембіти, а ще спеціальні звукові мечі, рубелі та ріжки.

Музиканти аранжерують іноземні хіти під власне виконання і на сцені виходить справжня музична магія: коли звуки сопілки починають нагадувати тьохкання пташок, цимбали передають звуки барабанів, а різноманітні скрипки та бандури передають рокові, джазові, класичні та звісно ж, запальні народні пісні.

Перед заходом у холі було досить людно. Поміж присутніх гуляв велетенський білий ведмідь, з яким можна було сфотографуватися за донат для ЗСУ. Усі місця перед сценою, як і на балконі, були зайняті. А доки глядачі вмощувалися, на сцену вийшли близько 40 артистів, одягнутих в красиві вишиванки, капелюхи, віночки. Разом із ними - художній керівник оркестру Віктор Гуцал. Кожен із музикантів тримав у руках свій інструмент: окрім народних інструментів, які ми перерахували вище, можна було побачити і духові інструменти, а також рідкісну стародавню ліру, цокотілі, незвичайні народні барабани.

Перша пісня  - і звісно ж, хіт. Тож слухачів приємно розігрів «We wіll rock Уou» королів музики – Queen-ів.

А далі зазвучала ніжна мелодія з відомої пісні Тараса Петриненка «Україно».

Початок концерту продовжився класикою, далі веселішими українськими мелодіями.

Згодом у залі запала невелика тиша… і інтрига переросла у виконання одного з хітів Pink Floyd.

Далі соліст Андрій Войчук взяв до рук невелику глиняну зозульку, йому підіграв весь оркестр - і залунала яскрава українська мелодія з фільму про Агента 007.

Після цього зазвучали загадкова волинка, трембіти, ріжки.

Опісля гучної підтримки оплесками глядачів, дивували слух спокійніші, але не менш цікаві, мелодії композитора Яна Тірсона.

Приємне музичне напруження наростало головним саундтреком з фільму «Пірати Карибського моря», хітом гурту Evanescence, Богемною Рапсодією Queen.

А потім розпочалось ще одне музичне диво: оркестр неначе заговорив музичним багатоголоссям у попурі, в якому почали хітом Леді Гаги «Alejandro», а закінчили віртуозним джазом.

Четверо музикантів, сказавши «Гей, нумо, Косарі, будем бити москалів!», виконали яскраву народну пісню на... звичайних косах, якими косять жито. Оркестр трохи підспівував, зал ще дужче оживився.

На цих піснях було помітно, що вони заключні і глядачі піднімалися, щоб стоячи аплодувати музикантам, з залу несли на сцену букети квітів.

Один із ведучих оркестру представив глядачам солістів та зазначив, що неймовірне соло на електрогітарі виконував весь вечір музикант із нашого міста - Андрій Ковбас.

Андрій Ковбас, НАОНІ

Із залу попросили відому стрілецьку пісню «Калину». Коли оголосили про завершення виступу, глядачі просили «на біс». Тож залунало яскраве оранжування «Стефанії», яку учасники НАОНІ трохи підспівували, а з ними і весь зал.

Варто зазначити, що частину коштів з кожного концерту НАОНІ також відправляє на передову, адже і там, і в теробороні, захищають Україну їхні музиканти.

Ми ж чекаємо оркестр на найближче повернення на нашу сцену. Інтерв’ю із солістом Андрієм Войчуком читайте незабаром на нашому сайті.

Дві години оплесків та співу: кременчужани не відпускали зі сцени Олега Скрипку з оркестром народних інструментів

Ліна Романченко

Фото Кирила Воронцова

Лілії Ткаченко