СЗ0 28935 004
Київський оркестр українських народних інструментів (1989 р.)
Художній керівник - Віктор Гуцал
Вже понад п'ятнадцять років радує любителів української інструментальної музики мистецтво Київського оркестру українських народних інструментів.
Творча діяльність колективу спрямована на пропаганду радянського, класичного і народного мистецтва. Більша частина репертуару — це твори спеціально написані для оркестру.
Разом з тим, оркестр намагається зберегти і традиційні форми народно-інструментальної творчості, широко використовуючи ансамблеве музикування.
В пропонованій платівці записані твори українських композиторів, які плідно працювали і працюють в жанрі народної інструментальної музики.
Використовуючи оригінальні теми народних мелодій, композитори не просто цитують їх, а творчо переплавляють крізь призму своєї індивідуальності. Це складний творчий пошук.
В умовах, вироблених століттями традицій народного мистецтва, створення творів, які б передавали образний, емоційний і духовний світ наших сучасників, вимагає від композиторів глибокого знання фольклору, трепетного відношення до нього і, разом з тим, сучасного його осмислення.
Прослухавши пропоновані музичні твори, можна сміливо сказати, шо представлені композитори повністю володіють сучасними методами розробки фольклору і являються творцями народно-інструментального мистецтва сьогодення.
Кожен твір — це певна музична картинка, в якій відтворюються найрізноманітніші образи: від споглядально-роздумливих до яскраво-іскрометних. І в кожному творі відчувається жива імпровізація, яка властива саме народному музикуванню.
Оркестр являється лабораторією по вивченню і вдосконаленню старовинних музичних інструментів, багато яких тут дістали своє друге народження. Так сталося з старовинною кобзою, сурмою, лірою, козобасом, «козою», трембітою, зозулькою та інш. У творах, записаних на платівці, слухачі почують оригінальне звучання багатьох з них: цимбалів, бандур, сопілок, зозульок, кобз, ліри.
В колективі працюють багато провідних виконавців на народних інструментах, лауреатів Всесоюзного і Республіканського конкурсів. Серед них: засл. арт. УРСР Г. Агратіна /цимбали/, П. Чухрай /бандура/, Є. Веселий /скрипка/ та інші.
Київським оркестром українських народних інструментів керує відомий диригент засл. арт. УРСР Віктор Гуцал. Крім своєї безпосередньої діяльності Віктор Гуцал займається композицією і вивченням музичного фольклору, він є автором багатьох методичних посібників по інструментознавству і оркестровці.
Оркестр систематично гастролює з концертами по всій Україні і далеко за її межами. Його виступи завжди одержуюсь позитивні відгуки слухачів, громадськості і преси.
Творча діяльність колективу стала невід'ємною частиною загального мистецького життя республіки.
Сторона 1
І ШУМИТЬ, І ГУДЕ, концертний парафраз для цимбал з оркестром на тему української народної пісні /Я. Лапинський/ — 3.22
ВАЛЬС /К. Мясков/ — 3.55
ВЕСНЯНКА /В. Рождественський/ — 3.03
ПОДІЛЬСЬКИЙ КОЗАЧОК / І. Вимер/ —3.50
МАРШ /І. Поклад/ —1.49
ТАНЦЮВАЛЬНІ НАГРАВАННЯ /В. Гуцал/ — 4.38
Соліст Г. Агратіна /1/
Сторона 2
БЕРЕЗНЯНКА /українська нар. мелодія, обр. Г. Агратіни/ — 5.28
ГУЦУЛЬСЬКІ МЕЛОДІЇ /українська нар. мелодія, обр. Л. Затуловського/ — 4.48
ОЙ ЧОГО ТИ, ДУБЕ /К. Стеценко, обр. С. Василенка/ — 3.03
УКРАЇНСЬКИЙ МАРШ /О. Зноско-Боровський/ — 2.55
СВІТАНОК НАД ДНІПРОМ /О. Левицький/— 4.42
Солісти: Г. Агратіна /1, 2/, Є. Веселий /2/
Звукорежисер Ю. Вінник. Редактор М. Кузик Художник С. Борісова. Фото О. Хітрова
© ВТПО «ФИРМА МЕЛОДИЯ», 1989 Всесоюзная студия грамзаписи. Запись 1986 г.
Ленинградский завод грампластинок