"«Осіннє золото» Григорія Гаркуші"

Павло ЛАРІОНОВ
26 жовтня

      ЮВІЛЕЙ. Золота осінь щедра не тільки дарами садів, полів, а й ужинками на ниві культури. Одним із таких став ювілейний вечір народного артиста України Григорія Гаркуші, присвячений 70-річчю від дна народження та 45-річчю творчої діяльності, що відбувся днями в Національній філармонії України.

     Справжньому талантові роки не перешкода. Баритон Григорія Гаркуші, як і замолоду,  звучав проникливо, високо майстерно, інтонаційно чисто, бездоганно, темпераментно. Щодо останнього, то народному артистові його не позичати: із незмінною щедрістю він вкладає його і в жартівливі  народні пісні, і в твори сучасних українських композиторів. Варто було Національному академічному оркестру народних інструментів під орудою Віктора Гуцала взяти перші акорди нев’янучих класичних «Підкручу я чорнії вуса», «Нічка цікавая», «Ой, кум до куми залицявся», як залом загойдалися лагідні музичні хвилі.

Квіти від вдячних шанувальників. Фото автора

      Найкращі пісенні шедеври обрав співак для свого ювілейного концерту. Палкими оплесками зустрічав зал улюблені мелодії «Синові в дорогу», «Душі криниця», «Сніг на зеленому листі», «Осіннє золото». Всього в доробку Григорія Якимовича понад 700 камерних творів, народних і ліричних мелодій сучасних композиторів.  З ними він виступав на великих сценах у  містах Європи, США, азіатських і скандинавських країн. Компакт-диски і аудіо-касети з його творами розійшлися по всьому світу. 

      Свій артистичний досвід професор Григорій Гаркуша передає нині  студентам Національної музичної академії України. Його колишні вихованці виступають на багатьох  сценах провідних оперних театрів,  є лауреатами міжнародних співочих конкурсів. Зокрема,  на творчому вечорі артиста виступили  соліст Національної опери Дмитро Кузьмін,  студенти Матвій Вермієнко, Олександр Гаврилюк. А солістка столичної опери Наталія Николаїшин заспівала з ювіляром дуетом.