Бубон (решето)

Бубон (решето)

БУБОН (РЕШЕТО) — дерев'яний обідок з дерева, обтягнутий сухою шкірою. Вживався в народній практиці з давніх-давен як військовий музичний інструмент для додання завзяття побратимам і залякування супротивника, уживався й на урочистих зустрічах, а також на похороні, на полюванні, лякаючи звірину, під час оголошення судових вироків і, звісно, на весіллях. Бубон — невід'ємна складова частина народних інструментальних ансамблів, які виконують музику до танців. Теперішній бубон має в отворах обруча парами вільно закріплені металеві тарілочки або навхрест перетягнуті дротики, з навішаними дзвіночками.
Бубон — ритмічний інструмент. Б'ють у шкіру або обідок бубна невеличким дерев'яним калаталом або рукою. На бубні виконують різні ритмічні малюнки, тремоло, дзвеніння. Головне його завдання — утримувати темп, підкреслювати синкопи, надавати відповідного колориту у звучанні і додавати запалу у грі.
В нашому оркестрі народних інструментів дуже часто використовується бубон, це незамінна перкусійна барва, на якому грає наш соліст Андрій Мітін.

Taxonomy upgrade extras: