Група бандур

Бандура - струнно-щипковий інструмент. Бандура є безпосередньо українським винаходом. Перетворившись з лютнеподібної кобзи та назвавшись „на латинський манір” бандурою, вона стала символом усього українського. Ніжний сріблястий звук супроводу ліричної пісні, чи тривожні хвилі глісандо героїчної думи, що може бути ближчим серцю справжнього українця? А потужний „Запорізький” марш та запальний „Гопак”. Бандура посідає чільне місце в українському народному оркестрі, творить його характерне звучання!

 

Перші бандури:

Концертмейстер: Тарас Столяр - бандура, сопілка прима, коса, рубель та качалка.

Руслана Войт - бандура, сопілка прима, вокал.

Георгій Матвіїв - бандура.

Надія Овчарчин - бандура, сопілка прима.

Наталя Собуцька - бандура, вокал.

 

Другі бандури:

Світлана Кавка - бандура, сопілка прима.

Людмила Уразова - бандура, сопілка альт.

Наталя Гладій - бандура.

Ірина Левченко - бандура.

З самого заснування у Оркестрі грають 10 бандуристів, що, з огляду на дещо камерне звучання, у порівняні скажімо з цимбалами, додає бандурі сили, та дозволяє виконувати сольні твори ансамблем бандуристів.

На чернігівській фабриці для колективу було виготовлено 20 концертних інструментів, що звучать і нині. З 1979 р. до 2010 р. групу очолював Петро Чухрай, Народний артист України, професор Національного університету культури, бандурист-віртуоз, автор перекладів творів класики та виконавець чисельних оригінальних творів для бандури у супроводі оркестру. У творчій співпраці оркестру та композиторів побачили світ чимало творів для бандури Костянтина Мяскова, Миколи Дремлюги, Якова Лапінського, Анатолія та Ігоря Гайденків. З 2010 року концертмейстером групи є Тарас Столяр.