Юрій Яценко (кобза), заслужений артист України

Юрій Яценко

кобза

Юрій Яценко, заслужений артист України, є одним із провідних музичних діячів в народно-інструментальному жанрі. Почавши свою трудову діяльність (1970 рік) артистом оркестру Державного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г.Верьовки, з 1972 року працював у Київському оркестрі народних інструментів.

Останні роки Ю.В.Яценко - артист Академічного Національного оркестру народних інструментів України.
Ю.В.Яценко добре відомий також і як автор обробок, перекладів, оркестровок. Він талановитий аранжувальник народної і класичної музики (більше 1000 творів опрацьовано Ю.В.Яценком).
Авторитет Ю.В.Яценка визнано і за межами України, він лауреат міжнародних конкурсів (Румунія, 1993; Словаччина, 1993), член Американської Асоціації класичної мандоліни (з 1997), член Президії Асоціації діячів народно-інструментальної музики України (з 1992).

 "Співпраця з чудовим музикантом і знавцем народного інструментарію заслуженим артистом України Юрієм Яценко є напрочуд плідною для композитора (... К. Мяскова), як свого часу з В. Безфамільновим, і надихає його на становлення нових опусів..."
В. Кузик, кандидат мистецтвознавства, лауреат премії ім. M. В. Лисенка, ("З любов'ю до народних джерел", журнал "Музика" N9 5, 1995

 "... Заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів Юрій Яценко один з перших солістів-виконавців на кобзі. Блискуча віртуозність, багатство різних штрихів і прийомів, красивий звук у кантиленних епізодах • ось складові успіху музиканта."
Р. Вахрамєєва, музикознавець ("Звучить кобза Юрія Яценка", газета "Демократична Україна", 04.06.1998р.)