Статті з газет

«HAOHI-ORCHESTRA»: вектори руху

«HAOHI-ORCHESTRA»: вектори руху


"Національну культуру треба ...насаджувати"

І озвався Гоголь...

     Нещодавно в концертному залі Національного академічного оркестру народних інструментів України відбувся перший показ нових творів у рамках XXIII Міжнародного фестивалю Музичні прем’єри сезону". І хоча реклами не було практично ніякої, порожніх місць під затишним склепінням виявилося, бо справжні шанувальники серйозної музики в Києві не перевелися. Та й композитори запропонували уславленому оркестрові речі небуденні. Олександр Яковчук створив звуковий образ св'ятого Дніпра.

Наша пісня, наша дума, не вмре, не загине!

    Коли на концерті Національного Академічного оркестру народних інструментів України у вщент переповненій концертній залі Національного палацу «Україна» багатотисячна грома-да, стоячи гучно аплодує та вигукує «Браво! - Маестро!» та «Слава Україні», проймаєшся гордістю за свій край та землю свою - ймення якій Україна. Це не просто виступ національної гордості України - це добре продумане, вишукане театралізоване дійство з великою палітрою вдало підібраних фарб, де за мольбертами стоять досвідчені художники.

"Якщо ти хочеш зрозуміти, як живе народ,- послухай його музику"

«Музика, яка одного разу увірвалась у вашу душу, стає її частинкою і ніколи не вмирає». Цей вислів уповні стосується творчості Національного академічного оркестру народних інструментів України - унікального колективу із тривалою історією, який займає почесне місце у скарбниці української музичної культури. Його концертом «Парад солістів оркестру» у Національній філармонії України відкрився абонемент № 3 під назвою «Оркестровий дивосвіт- від першоджерел до сучасності».

IV Липецкий международный фестиваль профессиональных оркестров народных инструментов

     16 феерических концертов, восемь тысяч восторженных зрителей, море положительных эмоций от встречи с первоклассными музыкантами и артистами — таким останется в памяти любителей музыки IV Липецкий международный фестиваль профессиональных оркестров народных инструментов.

Чи ви чули козобас? Урядовий кур'єр від 19.01.12

Національний оркестр народних інструментів — єдиний у світі колектив, на «озброєнні» якого понад 50 назв музичних одиниць

 

Національному оркестру народних інструментів України - 40!

У Колонній залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України Національний академічний оркестр народних інструментів України очолюваний художнім керівником і головним диригентом, народним артистом України, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка професором Віктором Гуцалом (на фото), святкує сорокаріччя! А на сцені перед здивованими слухачами жодного стільця, жодного інструмента, жодного артиста! Здивовані слухачі перемовлялися: "Де ж оркестр?

"«Осіннє золото» Григорія Гаркуші"

Павло ЛАРІОНОВ
26 жовтня

      ЮВІЛЕЙ. Золота осінь щедра не тільки дарами садів, полів, а й ужинками на ниві культури. Одним із таких став ювілейний вечір народного артиста України Григорія Гаркуші, присвячений 70-річчю від дна народження та 45-річчю творчої діяльності, що відбувся днями в Національній філармонії України.

"Приходите на Думскую" - «Юг» №57 (15718) за 22 серпня

     Экс-директор Одесского национального академического театра оперы и балета Сергей Проскурня стал режиссером-постановщиком праздничного концерта ко Дню независимости Украины в Одессе.
      24 августа на Думской площади с 17.00 до 20.00 пройдет концерт Национального академического оркестра народных инструментов Украины. Художественный руководитель и главный дирижер оркестра — народный артист Украины лауреат Национальной премии имени Тараса Шевченко Виктор Гуцал. Солисты: Герой Украины народная артистка Украины, лауреат Национальной премии имени Тараса Шевченко Нина Матвиенко, Герой Украины народная артистка Украины лауреат Национальной премии имени Тараса Шевченко Мария Стефьюк, народный артист Украины Тарас Штонда, народный артист Украины Александр Гурец.

«КИЇВСЬКОЇ ПАЛАНКИ МУЗИЧНИЙ КІШ», 18-31 грудня 2008 р.

          Перемкнула радіо і наче благодатний дощ змив варнякання «нетаківців» і «регіоналів» — зазвучав бадьорий ритм, чудова мелодія «Запорізького маршу» у виконанні Національного оркестру народних інструментів України.
          Воістину є в ньому той магнетизм, на який озивається наше серце, пам’ять. Може, тому й був репресований цей твір, бо пробуджував в українців дух минулих вольностей.
          Він настільки яскравий і емоційний, що навіть побутувала думка, начебто його написав на замовлення гетьмана Кирила Розумовського геніальний Бетховен.
          Насправді ж автором є роменський кобзар Євген Адамцевич, а інструментування зробив Віктор Гуцал, народний артист України, головний диригент і художній керівник Національного оркестру народних інструментів України.
          Євген Олександрович Адамцевич народився в 1904 році в селі Солониці Полтавської області. Ще в дитинстві осліп, однак це не завадило йому успішно закінчити школу і грати на скрипці, сопілці, бандурі. Він багато їздив по Україні, шліфував свою майстерність. На відміну від інших кобзарів, Є. Адамцевич грав тільки пучками пальців, збиваючи їх часом до крові. Це надавало певного колориту і своєрідного забарвлення звучанню його бандури.
          Кобзарське мистецтво передається від учителя до учня, тож, певно, марш, який виконував Адамцевич, був у репертуарі його вчителів. Євген Олександрович зберіг його і виконував дуже виразно, енергійно. Але через те, що грав пучками, дзвінкості та насиченості звучання не вистачало.
Збір матеріалів