Марія Стеф'юк - українські пісні

Марія Стеф'юк - українські пісні
Марія Стеф'юк - українські пісні
Марія Стеф'юк - українські пісні
Марія Стеф'юк - українські пісні
Марія Стеф'юк - українські пісні
Марія Стеф'юк - українські пісні
Марія Стеф'юк - українські пісні
Марія Стеф'юк - українські пісні
Марія Стеф'юк - українські пісні
Марія Стеф'юк - українські пісні

Марія Стеф’юк народилася в мальовничих Українських Карпатах, в с. Рожнів на Косівщині. В 1972 році закінчила клас вокалу проф. Н. Захарченко у Київській державній консерваторії ім. П. Чайковського.
Ще студенткою, в 1972 році вона успішно дебютує на сцені столичної опери в партії Марфи в “Царевій нареченій” М. Римського-Корсакова і стає солісткою опери уславленого колективу. Тут вона створює понад 20 різних за стилем та характером оперних партій: Церліна в “Дон Жуані" Моцарта, Розіна в “Севільському цирюльнику” Россіні, Маргарита Валуа в “Гугенотах" Мейербера, Віолетта в “Травіаті” та Джильда в “Ріголетто” Верді, Антоніда в “Житті за царя” Глінки, Лейла в “Ловцях перлин" Бізе, Милуша в “Ярославі Мудрому” та Йолан в “Милані” Г.Майбороди...
З 1976 року Марія Стеф’юк виступає на оперних сценах Москви, Мадріда, а в 1981 році запрошена на сцену Ла Скала в Милані для виконання партії Парасі в “Сорочинському ярмарку” Мусоргського. Згодом, в 1986р. вона виступає на відомому оперному фестивалі в Вісбадені в партії Марфи у вищезгаданій опері Римського-Корсакова, в 1987р. в Дрездені на сцені Земперопера в партії Лючії в опері “Лючія ді Ламмермур” Доніцетті, в 1988р. в Берлінській Штатсопера в партії Віолетти...
Красивий, сріблястого звучання та іиирокого діапазону голос, тонке музикування, ліризм і задушевність вокальної інтонації, яскрава сценічна зовнішність і акторська майстерність поставили М. Стеф’юк в число найяскравіших представників сучасної української національної вокальної школи. М.Стеф’юк присвоєно найвище почесне звання - Народна артистка України, її творчість відзначена Державною премією України ім. Т. Шевченка. Захоплену оцінку її мистецтву дала українська та світова преса:
“Слід відзначити героїню опери Мусоргського “Сорочинський ярмарок” Парасю, яку виконувала Марія Стеф’юк і своїм чудовим сопрано викликала справжню овацію слухачів.” (‘Corriere délia sera’, 1981, Rome)
"Марія Стеф’юк володіє блискучим сопрано, яке здатне передавати відтінки найвищого щастя та глибокого трагізму. При усьому вона бездоганно лишається під контролем і демонструє надзвичайну професійність і талант." (‘Wiesbadener Kurier' newspaper, 1986).
"її голос звучить світло та сріблясто, має бездоганну техніку, сповнений краси звучання, яке підкреслюється блиском та виразністю виконання. ” (‘Wiesbadener Tageblatt’ newspaper, 1986).
"Зрозуміло, що кількома реченнями важко розкрити секрет неповторності артиста. Але коли скажу, що сріблястість її тембру, м’якість і теплота вокалізації в поєднанні з щирістю й задушевністю властиві, я б сказав, опоетизованому інтонуванню кожної музичної фрази, що надає співу М. Стеф’юк особливої схвильованості, жіночості та яскравого національного характеру, - то не погрішу проти істини.” (‘Культура і життя’, 1988, Київ).
Марія Стеф’юк чарує вибагливого слухача і вишуканим камерним репертуаром: твори Баха, Перголезі, Керубіні, Моцарта, Бетховена, Глінки, Рахманінова збирали щедре визнання в концертних залах США, Австралії, Японії, Британії. Німеччини. Франції,
Росії... Та найбільша її любов - українські народні пісні, які мають в її особі неперевершеного інтерпретатора. Тут співачка плідно співпрацює з Національним оркестром українських народних інструментів та його керівником Віктором Гуцалом.
В.Гуцал народився в 1944 році в с.Требухівці на Хмельниччині. Закінчив Київську консерваторію. Великий знавець українського народного інструментарію, В.Гуцал, крім керування оркестром, віддає свій талант і вихованню молодих музикантів - завідує кафедрою Київського Державного інституту культури. В.Гуцал - Лауреат Державної премії України ім. Т. Шевченка, Народний артист України. Оркестр під його керуванням завоював широку популярність в Україні та за її межами.
Проф. Іван Гамкало, Народний артист України

01. Ой, піду я межи гори (А. Кос-Анатольський)
02. Садок вишневий коло хати ( М. Лисенко - Т. Шевченко)
03. Ой, не світи, місяченьку (Українська народна пісня у обр. М. Лисенка)
04. Солов’їний романс (А. Кос-Анатольський)
05. Віють вітри. Пісня Наталки з опери "Наталка Полтавка" (обр. М. Лисенко)
06. Плавай, плавай, лебедонько (К. Стеценко - Т. Шевченко)
07. Утоптала стежечку (Я. Степовой - Т. Шевченко)
08. Ой, три шляхи широкії (Я. Степовой - Т. Шевченко)
09. Ой, на гору козак воду носить (Українська народна пісня. обр. Б. Лятошинський)
10. Закувала зозуленька (Українська народна пісня. обр. Б. Лятошинський)
11. Ой, піду я до млина (Українська народна пісня. обр. Б. Лятошинський)
12. Ой, у полі тихий вітер віє (Українська народна пісня. обр. Б. Лятошинський)
13. Така її доля (Українська народна пісня, обр. Я. Орлов - Т. Шевченко)
14. Через сад виноград (Українська народна пісня. обр. М. Скорик)
15. Чотири воли пасу я (Українська народна пісня. обр. А. Кос-Анатольський)
16. Спать мені не хочеться (Українська народна пісня. обр. О.Чешко)
17. А хто йде (Українська народна пісня. Д. Січинський)
18. Ой, пила, пила (Українська народна пісня. обр. Б. Лятошинський)
19. Пісня Наталки з опери "Наталка Полтавка" (обр. М. Лисенко)
20. Соловейко (М.Кропивницький)


Видавець: Караван CD
Номер за каталогом: KCD032
Рік видання: 1997