Київський оркестр українських народних інструментів (1989 р.)

Київський оркестр українських народних інструментів (1989 р.)
Київський оркестр українських народних інструментів (1989 р.)
Київський оркестр українських народних інструментів (1989 р.)
Київський оркестр українських народних інструментів (1989 р.)

СЗ0 28935 004

Київський оркестр українських народних інструментів (1989 р.)

Художній керівник - Віктор Гуцал

Вже понад п'ятнадцять років радує любителів української інструментальної музики мистецтво Київського оркестру українських народних інструментів.
Творча діяльність колективу спрямована на пропаганду радянського, класичного і народного мистецтва. Більша частина репертуару — це твори спеціально написані для оркестру.
Разом з тим, оркестр намагається зберегти і традиційні форми народно-інструментальної творчості, широко використовуючи ансамблеве музикування.
В пропонованій платівці записані твори українських композиторів, які плідно працювали і працюють в жанрі народної інструментальної музики.
Використовуючи оригінальні теми народних мелодій, композитори не просто цитують їх, а творчо переплавляють крізь призму своєї індивідуальності. Це складний творчий пошук.
В умовах, вироблених століттями традицій народного мистецтва, створення творів, які б передавали образний, емоційний і духовний світ наших сучасників, вимагає від композиторів глибокого знання фольклору, трепетного відношення до нього і, разом з тим, сучасного його осмислення.
Прослухавши пропоновані музичні твори, можна сміливо сказати, шо представлені композитори повністю володіють сучасними методами розробки фольклору і являються творцями народно-інструментального мистецтва сьогодення.
Кожен твір — це певна музична картинка, в якій відтворюються найрізноманітніші образи: від споглядально-роздумливих до яскраво-іскрометних. І в кожному творі відчувається жива імпровізація, яка властива саме народному музикуванню.
Оркестр являється лабораторією по вивченню і вдосконаленню старовинних музичних інструментів, багато яких тут дістали своє друге народження. Так сталося з старовинною кобзою, сурмою, лірою, козобасом, «козою», трембітою, зозулькою та інш. У творах, записаних на платівці, слухачі почують оригінальне звучання багатьох з них: цимбалів, бандур, сопілок, зозульок, кобз, ліри.
В колективі працюють багато провідних виконавців на народних інструментах, лауреатів Всесоюзного і Республіканського конкурсів. Серед них: засл. арт. УРСР Г. Агратіна /цимбали/, П. Чухрай /бандура/, Є. Веселий /скрипка/ та інші.
Київським оркестром українських народних інструментів керує відомий диригент засл. арт. УРСР Віктор Гуцал. Крім своєї безпосередньої діяльності Віктор Гуцал займається композицією і вивченням музичного фольклору, він є автором багатьох методичних посібників по інструментознавству і оркестровці.
Оркестр систематично гастролює з концертами по всій Україні і далеко за її межами. Його виступи завжди одержуюсь позитивні відгуки слухачів, громадськості і преси.
Творча діяльність колективу стала невід'ємною частиною загального мистецького життя республіки.

 

Сторона 1

І ШУМИТЬ, І ГУДЕ, концертний парафраз для цимбал з оркестром на тему української народної пісні /Я. Лапинський/ — 3.22

ВАЛЬС /К. Мясков/ — 3.55

ВЕСНЯНКА /В. Рождественський/ — 3.03

ПОДІЛЬСЬКИЙ КОЗАЧОК / І. Вимер/ —3.50

МАРШ /І. Поклад/ —1.49

ТАНЦЮВАЛЬНІ НАГРАВАННЯ /В. Гуцал/ — 4.38

Соліст Г. Агратіна /1/

 

Сторона 2

БЕРЕЗНЯНКА /українська нар. мелодія, обр. Г. Агратіни/ — 5.28

ГУЦУЛЬСЬКІ МЕЛОДІЇ /українська нар. мелодія, обр. Л. Затуловського/ — 4.48

ОЙ ЧОГО ТИ, ДУБЕ /К. Стеценко, обр. С. Василенка/ — 3.03

УКРАЇНСЬКИЙ МАРШ /О. Зноско-Боровський/ — 2.55

СВІТАНОК НАД ДНІПРОМ /О. Левицький/— 4.42

Солісти: Г. Агратіна /1, 2/, Є. Веселий /2/

Звукорежисер Ю. Вінник. Редактор М. Кузик Художник С. Борісова. Фото О. Хітрова

© ВТПО «ФИРМА МЕЛОДИЯ», 1989 Всесоюзная студия грамзаписи. Запись 1986 г.
Ленинградский завод грампластинок